LEX logo

Krátké zprávy

30. listopad 2015

Zpracované možné pozitivní a negativní dopady návrhu Evropské komise ohledně novely Směrnice 2008/51/ES o nabývání a držení střelných zbraní.

číst dále...
29. listopad 2015

„Situace je vážná, nikoli však beznadějná“, končil před několika dny otevřený dopis od prezidenta LEX. Současnost ukazuje, jak velkou měl pravdu. Po týdnu hektické aktivity členů představenstva, mnoha řadových členů, ale i dalších aktivistů z řad naší střelecké komunity to vypadá, že ať Evropská komise plánuje cokoli, Česká republika (a některé další země) to nehodlají mlčky přijmout.

číst dále...
26. listopad 2015

V návaznosti na náš předchozí otevřený dopis zde zveřejňujeme jeho upravenou verzi, která bude šířena mezi střelci v celé Evropě. Pochopitelně v anglické verzi. Níže je uveden i český překlad a obě verze jsou i k dispozici ke stažení ve formátu PDF. Prosíme o jeho šíření mezi vašimi kolegy, kamarády, střelci i nestřelci, kterým nejsou lhostejná občanská práva i svobody. Dopad plánů Evropské komise může postihnout i je (a to nejen příznivce airsoftu a paintballu).

číst dále...
20. listopad 2015

Předevčírem, ve středu 18.11.2015 zveřejnila Evropská komise záměr novelizovat směrnici EU o střelných zbraní, které máme v rukou my, zákona dbalí občané členských států. Tento návrh údajně reaguje na aktuální projevy organizovaného zločinu a terorismu, přičemž terorismus má mezinárodní charakter. Členské státy tuto problematiku podle mínění Komise tedy nemůžou uspokojivě řešit jen v rámci svých národních legislativ, a proto je nutné ho řešit jednotným unijním nařízením. Co to znamená pro nás?

číst dále...
17. listopad 2015

Že Evropská komise zneužije teroristické útoky v Paříži k dalšímu utahování šroubů na poli legálního držení zbraní, asi každý očekával. A Brusel v tomto ohledu opět nezklamal. Firearms United na svých webových i facebookových stránkách zveřejnilo článek, odhalující zákulisní praktiky Evropské komise a některých evropských politiků.

číst dále...
9. listopad 2015

Lidová obranná střelba je již po mnoho let zabydlenou disciplínou v ČR a razí si pomalu cestu i za hranice naší kotlinky. Vyvrcholením každé střelecké sezóny LOS je mistrovství republiky, které se tentokrát konalo 20. září na střelnici v Opařanech.

číst dále...
10. říjen 2015

Martin Šanda, produktový manažer České zbrojovky a.s. pro oblast Military & Law Enforcement, je bývalý příslušník elitních speciálních jednotek, který dnes v Uherském Brodě dohlíží na vývoj nové generace služebních zbraní CZ. To mimo jiné znamená, že i nadále zůstává bojovníkem, protože prosazení některých jeho představ není jednoduché. Naopak, je to výsledek opravdu tuhého boje.

číst dále...

Nejhorší je zranit svého nepřítele nedostatečně.

Nicolo Machiavelli

Monitoring médií

  • 21.11.2015 Rozhovor se senátorem Františkem Bublanem
  • 10.11.2015 Komu sebrat revolver
  • 10.11.2015 Odzbrojte blázny
  • 27.10.2015 Střílející politici. Kam míří a proč mačkají spoušť?
  • 26.10.2015 Ocenění za odvážné činy
Přístupné pouze registrovaným uživatelům
[službu poskytuje Anopress IT, a.s.]

Střelecký slovník

Vzdálenost od bodu výstřelu k bodu doletu