LEX logo
17. únor 2017

Chystaná evropská směrnice o zbraních vyvolává velké kontroverze, ve skutečnosti ale její novelizace řeší také některé závažné nedostatky v oblasti zbraňové legislativy. Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) také není pravda, že by regulovala vzduchovky nebo vyžadovala registrace paintballových zbraní.

Když vyjížděla biatlonistka Gabriela Koukalová po stojce ze střelnice, věřila, že vybojuje pro českou štafetu na mistrovství světa v Hochfilzenu medaili. Nakonec ale v cíli smutně hleděla, jak se před ní radují Ukrajina a Francie a na Češky zbylo jen čtvrté místo.

16. únor 2017

Dámy a pánové, vážení přátelé, jak řada z Vás jistě ví,  probíhá v této době  široká diskuse o “Zbraňové směrnici EU”, jednoduše řečeno o zákazu některých typů dosud legálně držených zbraní a dalších výrazných komplikacích pro legální držitele zbraní, včetně možného “znárodnění” jejich soukromého majetku.

Biatlonista Ondřej Moravec byl druhý ve vytrvalostním závodu na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu a vybojoval pro Českou republiku čtvrtou medaili na šampionátu. První zlato v historii pro USA získal pětatřicetiletý Lowell Bailey, který českého reprezentanta porazil na 20 kilometrech jen o 3,3 sekundy. Třetí skončil favorit Martin Fourcade z Francie, jenž dvakrát na střelnicích chyboval a na vítěze ztratil 21,2 sekundy.