LEX logo
22. červen 2017

To, že se čeští politici postaví za bezúhonnou komunitu mi nepřijde jako něco, za co bychom se měli stydět. Demokratických politiků, kteří se fotí se zbraněmi je celá řada, říká poslankyně za ODS Jana Černochová. Dodává, že s evropskou odzbrojovací směrnicí skončila jedna svoboda.

https://domaci.ihned.cz/c1-65777650-zbrane-jsou-pro-lidi-nastrojem-svobody-zvuli-evropske-unie-se-budeme-branit-rika-cernochova?

22. červen 2017

Ústavní právo na zbraň, žaloba na směrnici, dobrovolná účast spolků. Letošní červen je nejen měsícem myslivosti, ale i bouřlivým měsícem zbraňové legislativy.

http://myslivost.cz/Pro-myslivce/Aktuality/ZASE-O-TRI-KROKY-BLIZ

22. červen 2017

Stejně tak, jako slavný plakát lorda Kitchenera vyzýval za první světové války britské občany, aby šli bojovat za svou vlast, která byla tehdy v zoufalé situaci, musíme nyní vyzvat všechny české občany, aby se zapojili do kampaně za zachování jejich práv a za bezpečnost jejich vlasti.

http://streleckarevue.cz/kategorie.aspx/prave-vyslo/clanek/tvoje-vlast-te-potrebuje--ted-

22. červen 2017

Učitelé v návaznosti na masakry na amerických školách budou oprávněni nosit zbraně. Cílem je zneškodnit případné útočníky. Nejdřív ale musí pedagogové absolvovat speciální výcvik.

www.seznam.cz/zpravy/clanek/colorado-planuje-povolit-noseni-zbrani-do-skol-ale-jen-vycvicenym-ucitelum-33335

17. červen 2017

V poslední době to slýcháme stále častěji: “Proč by doma měl někdo mít zbraň a nedej bože útočnou pušku? Když mi do domu vleze ozbrojený zločinec, nechám ho konat a v klidu zavolám policii a ve studeném stavu a okradený vyčkám jejího příjezdu.

https://danielvavra.wordpress.com/2017/06/17/proc-by-proboha-mel-doma-nekdo-mit-utocnou-pusku

Monitoring médií

  • 06.06.2017 Obavy z teroru: Stát chce zvýšit obranyschopnost
  • 06.06.2017 Spory o regulaci držení zbraní
  • 06.06.2017 Armáda chce do obrany státu zapojit civilisty
  • 06.06.2017 Dobrovolná účast na obraně státu
  • 06.06.2017 Právo na zbraň

Další články

  • Ministerstvo obrany spustilo na facebooku skupinu Branné spolky, ve které mohou občané i organizace podávat návrhy a připomínky ke vznikajícímu projektu branných spolků. Velmi takovou iniciativu...

  • Přepis prvního čtení návrhu poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č....

  • Ing. Karel Psohlavec (26) vystudoval Vysoké učení technické v Brně a jeho hlavním koníčkem jsou zbraně, tedy především ty dlouhé. Podělil se s námi o některé dojmy z pobytu na Novém Zélandu.

  • Návrh novely směrnice o nabývání a držení zbraní byl i přes odpor českých a dalších europoslanců schválen Evropským parlamentem v restriktivní podobě. Ještě ho sice musí schválit Rada EU, ale...

  • V poslední době z médií dostáváme často dotazy na jednání kolem směrnice o zbraních a její následky. Proto jsme některé dotazy vybrali a odpovídáme na ně veřejně.