LEX logo

Obranná střelba je, jako sport, zcela jednoduše o praktickém používání zbraní a plnohodnotné munice pro simulaci obranných situací v ""reálném světě"". Střelci soutěžící v obranné střelbě jsou nuceni používat praktické zbraně a pouzdra, která jsou opravdu určena pro sebeobrannu a každodenní nošení.

Není povoleno používání žádných soutežních speciálů, protože v obranné střelbě jsou testovány schopnosti a možnosti střelce, a ne jeho vybavení.

Proč potřebujeme tuto střeleckou sportovní disciplínu?

Důvodem pro vznik byla nemožnost prakticky si vyzkoušet a zdokonalovat schopnosti s vybavením navrženým a určeným pro sebeobranu. ostatní střelecké sporty jsou jen sporty bez vztahu k sebeobranně. Obranná střelba je možností pro skutečné střelce, s předepsaným vybavením a postupy a technikami střelby, s důrazem na praktičnost a reaálnost těchto technika a vybavení. Dříve chyběla možnost soutěžit s běžnými služebními pistolemi, jako jsou Berreta, Glock, Sig nebo CZ a nebyla možnost soutěžit s běžným pouzdrem pro skryté nošení, bez toho, aby to byl handicap.

Jaké jsou cíle obranné střelby?

Umožnit srovnat své možnosti a schopnosti s důrazem na soutěžící a ne jejich zbraně a vybavení.

Propagovat bezpečné a dokonalé používání zbraní a vybavení pro sebeobranu.

Umožnit soutěžení pro standardní tovární služební pistole, jako jsou Beretta 92F, Glock 17 a další. (Divize STOCK SERVICE PISTOL), pro populární jednočinné pistole (9mm/.40) upravené pro nošení (Divize ENHANCED SERVICE PISTOL), pro jednořadé klony 1911 v ráži .45 upravené pro nošení, nikoliv soutěžení, (divize CUSTOM DEFENSIVE PISTOL) a pro služební revolvery jako je populární Smith & Wesson 686 (divize STOCK SERVICE REVOLVER).

Poskytnout střelcům praktické kurzy střelby, které simulují život ohrožující situace, nebo otestovat jejich schopnosti, které se v takovýchto situacích mohou hodit.

Jaké typy soutěží pořádá IDPA?

IDPA poskytuje komplexní kurzy střelby. Tyto knížky jsou zasílány všem klubům a za poplatek i jednotlivým členům. Kurzy se dělí na dvě kategorie: sebeobranné situace a standardní cvičení. Sebeobranné situace jsou simulací aktuálních nebo možných situací z "reálného světa". Tyto situace vyžadují střelbu z 3-20 yardů a často vyžadují změnu střeleckého stanoviště a střelbu z nevhodných pozicí. Standardní cvičení jsou navržena pro otestování speciálních schopností střelby a ovládání zbraně. Závody v obranné střelbě nabízí rozmanitost a testují rychlost a přesnost. Fyzická kondice ovlivňuje výkonnost velmi málo.

Jaký typ příslušenství potřebuji pro soutěže obranné střelby?

vyžadovány jsou běžné služební pistole a revolvery v rážích 9mm/.38 Special nebo větších. Je-li zbraň vhodná pro sebeobranu a skryté nošení, bude pravděpodobně vhodná i pro soutěže obranné střelby. Pro obrannou střelbu se používají pouzdra pro skryté nošení. Běžná služební pistole nebo revolver, jako jsou Beretta 92F, Glock 17/22, Sig 226, Colt 1911A1, S&W 686 nebo Ruger GP-100 nošené v běžném pouzdře, jsou vše co potřebujete.

Pro koho je obranná střelba určena?

Obranná střelba je pro každého, kdo může legálně nosit zbraň a to pro muže i ženy.

Je možno používat pistole i revolvery?

Ano, obranná střelba je rozdělena do čtyř divizí: STOCK SERVICE PISTOL pro DA, DAO, Safe Action pistole, ENHANCED SERVICE PISTOL pro SA pistole, CUSTOM DEFENSIVE PISTOL pro upravené pistole a SERVICE REVOLVER pro revolvery.

Odkazy:

www.idpa.cz

www.aos.cz

www.lkos.cz

www.aegisteam.cz

www.mojezbran.cz