LEX logo

PROČ se stát členem LEX?

Vážení přátelé a příznivci,
pokud si na kteroukoli z následujících otázek odpovíte ANO, potom pro Vás MÁ SMYSL STÁT SE ČLENEM LEX.

 • Jste zákonadbalý občan?
 • Ctíte občanské svobody?
 • Podporujete právo řádných občanů na vlastnictví a používání zbraní?
 • Chcete přispět k aktivní obraně zájmů legálních držitelů zbraní?
 • Jste proti legislativě znemožňující či ztěžující právo řádných občanů na zbraň a obranu?
 • Chcete využívat výhod a slev na akcích LEX a u jeho partnerů?
 • Chcete se aktivně zapojit do dění v LEX?

LEX vítá mezi své členy jakékoli řádné občany - ať již jsou či nejsou držiteli zbrojního průkazu či zbraně.

JAK se stát členem LEX?

Přihlášku do spolku LEX je třeba podat elektronicky. Postupujte dle návodu a ujistěte se, že jste provedli OBA následující kroky:

 1. Založte si účet na webu LEX. Pokud jej již máte zřízen, přihlaste se.
 2. Po přihlášení na webové stránky vyplňte formulář přihláška do spolku LEX (postupujte podle pokynů registračního průvodce).

Vyplnění a odeslání on-line přihlášky je podmínkou pro získání členství a přístupu do členského informačního a diskuzního fóra!
V případě problému se založením účtu či vyplněním on-line přihlášky prosím kontaktujte administrátora na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyplněním přihlášky potvrzujete souhlas se Stanovami LEX, z.s.

Členský příspěvek na kalendářní rok - POZOR, ZMĚNA od r. 2019 !

UPOZORNĚNÍ PRO STÁVAJÍCÍ ČLENY - Valná hromada 2018 rozhodla o zvýšení členského příspěvku od 1.1.2019 na 500,- Kč. Prosíme, ZMĚŇTE SI VČAS SVŮJ PLATEBNÍ PŘÍKAZ! Děkujeme.

 • Členský příspěvek činí 500,- Kč / kalendářní rok. (*)
 • Nový člen uhradí navíc jednorázově 100 Kč jako příspěvek na administrativní výdaje a výrobu členského průkazu (společně s platbou členského příspěvku).
 • Nový člen uhradí příspěvek bezprostředně po obdržení přiděleného členského čísla.
 • Stávající člen (prodlužující své členství) uhradí příspěvek v období od 1.1. do 28.2. daného kalendářního roku.

Při platbě členského příspěvku se můžete rozhodnout zaslat na účet LEX i vyšší částku. Platba nad výši standardního členství bude zaúčtována jako dar pro LEX. Pokud potřebujete vystavit o poskytnutí daru potvrzení, napište prosím na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

(*) Kalendářní rok = 1.1. až 31.12.
Berte prosím na vědomí, že rok platnosti členství se určuje dle data přijetí Vaší platby.
(konkrétně: u plateb obdržených do 31.12.2018 bude nastavena platnost členství do 28.2.2019, což je termín pro úhradu členství na kalendářní rok 2019; u plateb obdržených po 1.1.2019 bude nastavena platnost členství do 28.2.2020.) Děkujeme za pochopení.

Úhrada členského příspěvku

Členství poukazujte bankovním převodem na účet číslo:
2700265391/2010 (FIO banka a.s.)
Variabilní symbol: členské číslo

Členské číslo

 • noví členové jej obdrží po odeslání elektronické přihlášky emailem (ve lhůtě do cca 1 týdne)
 • stávající členové jej najdou na svém členském průkazu

Členský průkaz

 • dočasný průkaz v PDF podobě obdržíte emailem bezprostředně po identifikaci Vaší úhrady členství na účtu LEX
  (cca do 1 týdne od odeslání Vaší platby)
 • standardní plastový průkaz obdržíte ve lhůtě cca 1-2 měsíce od přihlášení a úhrady členství
 • aktuální stav výroby členských průkazů zjistíte v členském informačním a diskuzním fóru

Zpracování přihlášek a evidence plateb probíhá 1-2x týdně, prosíme tedy o trpělivost při čekání na potvrzení Vaší přihlášky či platby.
V případě jakýchkoli nejasností či problémů prosím kontaktujte administrátora na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

FAQ - časté otázky k registraci a úhradě členství

Ot: Vyplnil/a jsem přihlášku, ale nepřišly mi instrukce k úhradě příspěvku (variabilní symbol, ...).

 • Odp 1: Přihlášky se zpracovávají ručně, cca 1-2x týdně. Vydržte tedy prosím několik dní.
 • Odp 2: Pokud od Vašeho přihlášení uplynuly více než 3 dny, zkontrolujte, zda jste potvrdil/a verifikační email. Pokud jste žádný nedostal/a, zkontrolujte svou poštovní schránku a složku na spam. Pokud nenajdete instrukce ani tam, napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ot: Uhradil/a jsem členský příspěvek, ale nemám stále aktivní členství (např. přístup na členské fórum).

 • Odp: Platby se evidují cca 1-2x týdně. Vydržte tedy prosím několik dní. Přijde Vám potvrzení o přijetí platby a aktivací účtu.

Ot: Uhradil/a jsem členský příspěvek, mám vás o této skutečnosti informovat?

 • Odp: Nemusíte nám psát. Pokud jste použil/a přidělený VS, platbu identifikujeme a členství aktivujeme.

Ot: Hradil jsem členský příspěvek ke konci roku 2018 a v systému vidím, že mi členství vyprší již k 28.2.2019, není to chyba?

 • Odp: Není to chyba. Členství se hradí na kalendářní rok (tzn. na období 1.1.-31.12.), bez ohledu na to, kdy členství započalo. Kalendářní systém nám velmi zjednodušuje administrativu a tak můžeme finanční prostředky využít primárně na aktivity, kterými naplňujeme poslání LEX. Členský příspěvek se snažíme držet na minimální úrovni, a proto není možná úhrada členství pouze za část roku, či evidovat individuální termín platnosti členství.

Ot: Přihlásil/a jsem se do LEX již před nějakým časem a stále jsem neobdržel/a plastový členský průkaz.

 • Odp 1: Navštivte členské fórum, sekci Činnost_sdružení/Členský_průkaz-stav_výroby, zde uvádíme informace o průkazech zadaných do výroby. Průkazy necháváme z ekonomických důvodů vyrábět ve větších dávkách (min. 50ks), proto může doručení průkazu trvat 1-2 měsíce od přihlášení.
 • Odp 2: Pokud jste členem již déle než 2 měsíce, průkaz stále nemáte a nedostal/a jste žádnou zprávu, napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ot: Po registraci a aktivaci členství jsem obdržel/a elektronickou PDF verzi členského průkazu, je jeho použití nějak omezeno oproti plastovému průkazu?

 • Odp: Ne, průkazy jsou rovnocenné. Při uplatnění průkazu (např. u partnera LEX) stačí předložit elektronickou formu (např. v mobilu) či vytištěnou verzi. Důležité je, aby ověřovací QR kód/odkaz ze zadní strany byl funkční (zobrazí platné členství k danému dni).

Ot: Poukázal/a jsem jsem na účet LEX částku převyšující standardní členský příspěvek, dostanu potvrzení o daru automaticky?

 • Odp: Potvrzení o daru automaticky nedostanete. Pokud jej požadujete, napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a potvrzení vystavíme (primárně v PDF formě, po dohodě zašleme fyzicky poštou).

Ot: Uhradil/a jsem roční členský příspěvek, dostanu potvrzení o přijaté platbě automaticky?

 • Odp: Nový člen dostane email s informací, kdy a jakou částku jsme obdrželi a zaevidovali (a současně informaci o aktivaci členství). Pokud potřebujete potvrzení jako samostatný dokument, napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., potvrzení zašleme (v PDF formě).
 • Odp: Členům prodlužujícím členství na další rok automaticky potvrzení nezasíláme (pouze v systému prodloužíme platnost o další rok). Pokud potřebujete potvrzení, napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., potvrzení zašleme (v PDF formě).

Ot: Zapomněl/nestihl/a jsem uhradit pravidelný roční členský příspěvek do 28.2., bylo mi členství zrušeno? Co mám dělat?

 • Odp: NE, členství Vám zrušeno nebylo. To by nastalo až pokud neuhradíte příspěvek do 15.5. (do té doby Vám pošleme minimálně 2 upomínky).
  Pouze Vám byl dočasně zalokován přístup do členského fora a může se stát, že partner LEX nebude na základě online kontroly platnosti členství akceptovat Váš členský průkaz.
  Uhraďte tedy prosím příspěvek co nejdříve.

Ot: Mé členství je neaktivní. Jak jej můžu obnovit?

 • Odp: Vše, co musíte udělat pro obnovení svého členství je zaplatit členský příspěvek. Nezapomeňte jako variabilní symbol uvést vaše členské číslo.

Máte otázku, na niž jste zde nenašli odpověď?

   Napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., rádi Vám odpovíme.