LEX logo

Server azcentral.com zveřejnil zajímavou informaci o návrhu nového "zákona o zbraních" (Arizona Senate Bill 1201). Tento návrh podle všeho vypracovala skupina s názvem "Arizona Citizens Defense League" a předložila ho senátorovi Ronu Gouldovi který se o něj nyní bude starat. Podle všeho má nový návrh poměrně slušnou šanci na úspěch, vzhledem k tomu ze arizonská administrativa má ke zbraním vcelku pozitivní vztah. Několik zajímavých částí, které azcentral zmiňuje:

- občané budou mít právo nosit zbraň automaticky do všech vládních budov a na veřejná shromáždění. Jedinou vyjímkou budou budou ta místa, kde  bude příslušný nápis zmiňující zákaz, kde poskytnou místa pro uložení zbraní při vstupu, budou mít k dispozici ozbrojenou ochranu a detektor kovů u vstupu

- poskytne občanům možnost se soudit, pokud budou mít pocit, že jejich právo nosit zbraň bylo neprávem omezeno. V případě výhry bude příslušný úřad muset zaplatit odškodnění do 72 hodin.  V opačné případě budou mít právo zabavit kterýkoliv dopravní prostředek používaný volenými zástupci tohoto úřadu jako odškodnění.

- Změna části zákona, která ze střelby ve městech dělá trestný čin. Zde se jedná o změnu, která má zabránit například střelbě do vzduchu při oslavách apod.

- přeformulování paragrafů, které nařizují držitelům zbraní odpovídat pravdivě na otázky policie zda mají u sebe zbraň

Kompletní znění návrhu je k dispozici zde (v angličtině, PDF, 55 KB).

Další články