LEX logo

Otázka první:

Souhlasíte s právem řádných občanů vlastnit, držet a nosit zbraně pro účely sběratelství, lovu, sportu, výkonu povolání a sebeobrany?

Otázka druhá:

Souhlasíte s tím, aby legislativa týkající se vlastnictví, držení a nošení zbraní řádnými občany zůstala v kompetenci členských států?

Otázka třetí:

Podporujete současnou aktivitu Evropské komise k omezení práva řádných občanů vlastnit, držet a nosit zbraně, která porušuje zásady subsidiarity definované v Lisabonské smlouvě?

Celý text dopisu s otázkami od sdružení LEX, z.s. zde.


odpověď jsme obdrželi e-mailem: Tiskové VV, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 5.5.2014

Dobrý den,

děkujeme za optání a níže posíláme odpovědi:

1. Ano, toto právo považujeme za přirozené a nedotknutelné.

2. Ano. Tato otázka nemá na nadnárodní úrovni co dělat, jak může bruselský byrokrat rozhodovat o tom, zda a za jakých podmínek má český občan držet zbraně? To je přece nesmysl z podstaty věci.

3. Ne. Jak je již uvedeno v předchozí odpovědi, do naších vnitřních záležitosti Bruselu vůbec nic není. Naše členství v EU vnímáme pouze jako snahu o získání výhod z hospodářské spolupráce a racionální koordinace zahraniční politiky vůči vnějším nebezpečím, jakýkoliv pokus nadnárodní byrokracie o diktát co máme a co nemáme dělat v naších vnitřních záležitostech považujeme za zcela nepřijatelný.

Radek John