LEX logo

Otázka první:

Souhlasíte s právem řádných občanů vlastnit, držet a nosit zbraně pro účely sběratelství, lovu, sportu, výkonu povolání a sebeobrany?

Otázka druhá:

Souhlasíte s tím, aby legislativa týkající se vlastnictví, držení a nošení zbraní řádnými občany zůstala v kompetenci členských států?

Otázka třetí:

Podporujete současnou aktivitu Evropské komise k omezení práva řádných občanů vlastnit, držet a nosit zbraně, která porušuje zásady subsidiarity definované v Lisabonské smlouvě?

Celý text dopisu s otázkami od sdružení LEX, z.s. zde.


odpověď jsme obdrželi e-mailem: Ladislav Orel, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 13.5.2014

Dobrý den,

Jako kandidát do Evropského parlamentu za Stranu zdravého rozumu bych chtěl odpovědět na Vaše otázky.

Otázka první: Souhlasíte s právem řádných občanů vlastnit, držet a nosit zbraně pro účely sběratelství, lovu, sportu, výkonu povolání a sebeobrany?

Odpověď: ANO

Otázka druhá: Souhlasíte s tím, aby legislativa týkající se vlastnictví, držení a nošení zbraní řádnými občany zůstala v kompetenci členských států?

Odpověď: ANO

Otázka třetí: Podporujete současnou aktivitu Evropské komise k omezení práva řádných občanů vlastnit, držet a nosit zbraně, která porušuje zásady subsidiarity definované v Lisabonské smlouvě?

Odpověď: NE

Na závěr bych chtěl podotknout, že Strana zdravého rozumu NECHCEME EURO za Evropu svobodných států vždy měla ve svém programu obranu vlastnictví a života všemi dostupnými prostředky.

Chceme zrušit ustanovení o nepřiměřené obraně.

Chceme aby riziko nesl útočník a nikoliv napadený.

--

S pozdravem,

Ladislav Orel

mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.