LEX logo
20. září 2018

MUDr. Jitce Chalánkové je připisováno přesvědčení 9 poslanců TOP 09 pro hlasování ve prospěch přijetí „zbraňové“ novely ústavního zákona o bezpečnosti republiky, a to navzdory opačnému pokynu od vedení strany. V rozhovoru pro zbrojnice.com MUDr. Chalánková, kandidující jako nezávislá do Senátu v obvodu č. 62 – Prostějov, přibližuje svůj pohled na zákazovou směrnici a další problematická „unijní“ témata.

http://zbrojnice.com/2018/09/20/rozhovor-jitka-chalankova-jsem-pripravena-predlozit-zbranovou-ustavni-novelu

19. září 2018

V předchozím díle jsme se podívali na obecné předpoklady nabytí výjimky k držení zakázané zbraně a otázky související s prokazováním výkonu sběratelské činnosti. V tomto díle se v detailu podíváme na praxi posuzování souladu s veřejným pořádkem a bezpečností.

http://zbrojnice.com/2018/09/19/udelovani-vyjimek-k-nabyti-zakazane-zbrane-iii-soulad-s-verejnym-poradkem

 

18. září 2018

Zastoupení Evropské komise v ČR se ohrazuje proti nařčení LIGY LIBE, že se odmítá setkat se zástupci občanů. Zastoupení se pravidelně setkává s občany všech názorových spekter a zohledňuje jejich podněty. V minulosti jsme se osobně seznámili mimo jiné právě i s připomínkami autorů předchozí petice týkající se směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní (dnes nově sdružených v LIZE LIBE). Některé jejich připomínky, prosazované i jinými občanskými a zájmovými sdruženími držitelů zbraní, byly nakonec reflektovány v konečném znění směrnice.

https://ec.europa.eu/czech-republic/news/180918_prohlaseni_ZEK_cs

17. září 2018

Návrh implementační novely zákazové směrnice z pera Ministerstva vnitra počítá se zavedením správního uvážení pro vydávání výjimky k nabytí, držení a nošení nově zakazovaných zbraní. Byť je otázka vydávání výjimek u těchto zbraní navrhována mírně odlišně od výjimek pro ostatní, již nyní zakázané zbraně, je na místě detailně prostudovat současnou praxi (ne)vydávání výjimek k držení zakázaných zbraní. Z ní se dá zjistit, co můžeme očekávat, bude-li implementační novela přijata v současné verzi.

Tento článek je založen na analýze všech rozhodnutí Prezidia Policie ČR jakožto odvolacího orgánu za posledních 5 let (361 stran) a relevantních rozhodnutí správních soudů a Ústavního soudu. Zjistíte v něm, jaké požadavky byste měli splňovat, pokud byste chtěli v ČR nabýt zbraň kategorie A.

http://zbrojnice.com/2018/09/17/udelovani-vyjimek-k-nabyti-zakazane-zbrane-ii-provadeni-sberatelske-cinnosti

15. září 2018

Časopis se věnuje nejen palným zbraním pro profesionály a širokou střeleckou veřejnost, ale všímá si i novinek mezi doplňky, výbavou, testuje nože, prodejny a střelnice. Každý měsíc dostane čtenář 100 stran hodnotných informací, ke kterým se může kdykoliv znovu vrátit.

http://rf-hobby.cz/?profil=zbrane-a-naboje

Monitoring médií

  • 22.08.2018 Na zakázku francouzské speciální jednotky jsme moc pyšní
  • 22.08.2018 Sharpshooters Day
  • 28.07.2018 O "zbroják" lidé přichází i kvůli zdraví
  • 21.07.2018 Návod na vytisknutí zbraně
  • 21.07.2018 Ruska Butinová byla zadržena v USA

Další články