LEX logo
23. únor 2018

Čeští biatlonisté obsadili v závěrečné štafetě na 4x7,5 kilometru na olympijských hrách v Pchjongčchangu sedmé místo. Ondřej Moravec po úvodním úseku předal na sedmém místě, Michal Šlesingr dokonce po polovině závodu vytáhl tým do čela, ale na třetím úseku selhal při své premiéře v Koreji Jaroslav Soukup. Musel na jedno trestné kolo a srazil české kvarteto na šestou příčku. Finišman Michal Krčmář si po dalším trestném okruhu ještě o pozici pohoršil.

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Obsah čísla 3/2018, ročník 50:

Ozbrojený strážce pořádku, který stál v době krveprolití na floridské střední škole před budovou, nezasáhl proti střelci. Byl jím zástupce místního šerifa, který ve čtvrtek kvůli tomuto pochybení rezignoval na svou funkci. Informovala o tom agentura Reuters.

22. únor 2018

Denisa Bezděčná získala na mistrovství Evropy ve sportovní střelbě juniorský titul ve střelbě ze vzduchové pistole. Devatenáctiletá reprezentantka navíc finále v maďarském Györu ovládla v novém evropském rekordu 236,8 bodu.

Talentovaný Filip Nepejchal přidal do své medailové sbírky stříbro z mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní v Györu. Osmnáctiletý olympionik dnes v Maďarsku vyhrál kvalifikaci, před finálovou sérií ještě vedl, ale nakonec ziskem 249 bodů prohrál o pouhé dvě desetiny s Rusem Iljou Marsovem.