LEX logo

Upozornění: Krátké zprávy nemusí vždy vyjadřovat postoje a stanoviska LEX.
Jedná se povětšinou pouze o krátké zprávy z médií, internetu a jiných zdrojů, na které chceme upozornit.

28. listopad 2022

Zacházení s municí má být nově upraveno speciálním zákonem. Stávající uzákoněný stav totiž neodpovídá aktuálním evropským úpravám a je v něm takříkajíc chaos. Ministerstvo vnitra proto připravilo samostatný zákon. Vůči připravované úpravě se v meziresortním připomínkovém řízení vymezilo hned několik subjektů – nejsilněji ministerstvo spravedlnosti, ozval se ale i Svaz měst a obcí a Úřad pro ochranu osobních údajů.

www.ceska-justice.cz/2022/11/zakon-o-munici-z-dilny-ministerstva-vnitra-se-rodi-v-tezkych-bolestech-zasadnich-pripominek-je-prilis

27. listopad 2022

Omezení olova při střelbě je v Česku stále třaskavé téma. Podle odborníků by se totiž dotklo minimálně desetitisíců Čechů. Možný zákon se stále diskutuje, ale už začátkem příštího roku by Česko mohlo poslat podklady Evropské komisi, která dokonce navrhovala úplný zákaz olova.

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/477022-prevratna-zmena-zakona-jde-do-praxe-zmeni-zivoty-desetitisicu-cechu

25. listopad 2022

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Obsah čísla 12/2022, ročník 54:

www.streleckarevue.cz/obsah-cisla-12-2022

20. listopad 2022

Při předávání nezletilé dcery se otec ohnal proti novému manželovi. Ten jej zachytil, došlo k pádu na zem a následnému zakleknutí.

https://zbrojnice.com/2022/11/20/monitoring-nutne-obrany-21-pisek-2018-potycka-pri-predavani-deti-subsidiarita-extenzivni-exces

15. listopad 2022

Kdo si kdy myslel, že v Evropě zažijeme další válku a jaká zvěrstva a morální i ekonomické škody na začátku třetího tisíciletí nám přinese? Dění na Ukrajině každý den ukazuje, že klid, mír a bezpečí nejsou vůbec samozřejmé. Nečekejme, až se zase stane něco, co si většina neuměla představit, nebo odmítala připustit. Zroďme společně silný příběh. Pojďme spolu udržet Českou republiku nadále jednou z nejbezpečnějších zemí světa.

www.donio.cz/narodni-strelecke-centrum

Monitoring médií

  • 14.11.2022 Festival konstruktérských překvapení
  • 12.11.2022 Nůž a pepřový sprej do kabelky. Většina žen v Německu má po setmění obavy
  • 06.11.2022 „Pociťujeme nedostatek bezdýmného střelného prachu.“ Českým zbrojařům chybí ocel, titan i chemie
  • 28.10.2022 Flobertky nahrávají zločincům, zní z EU. V Česku prý nejsou problém, zákon má ale zpřísnit jejich držení
  • 27.10.2022 Bez papírového „zbrojáku“, zjednodušení struktury oprávnění, zavedení mezikategorie zbraní na ohlášení. Zásadní novela zákona o zbraních finišuje

Další články